2020. március 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Venezuela >> Venezuelában élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 07:52   
Kedves Tutajos, kösz szépen, érdekes volt a riport. De téged is szerettelek volna látni...

Hunking  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-13 09:26   
Mindenkinek ajánlom a Tutajos által alább közzétett linkre kattintva a Film (Ahol a szivárvány véget ér) letöltését!

És még egy kérdésem lenne: tud-e valaki olyan webcímeket, ahol online közvetítenek magyar nyelvü adásokat, mint pl. a Duna TV II Autonómia ?

Szivélyes üdvözletem küldöm Venezuelába és minden máshol élö magyarnak is,
Attila

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-13 02:12   
2006-11-11 04:41, Ferencz Zsuzsanna:
Kiváncsi vagyok a véleményedre a filmmel kapcsolatban.
Ha akarsz küldök egy pár egeret.....(virtuálisan)!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-11 04:41   
Kedves uti,kösz.
Ma letöltöm. De szerettelek volna téged is megnézni, a macskáddal. Meg az egereiddel.

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 15:23   
2006-11-07 06:13, Ferencz Zsuzsanna:

-

Kösz.

Te is látható vagy? Nem nem vagyok rajta. Késön tudtam meg.
http://www.rettesoft.hu/jahnoftp/letoltes/szivarvany1.zip
Innen letöltheted, lett vagy 800 mega. Siess mert nem sokáig lesz fent (kb. 3-4 óra alatt lejön, attól függ milyen gyors a neted).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-07 06:13   
Kösz.

Te is látható vagy?

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-07 04:40   
2006-11-05 04:30, Ferencz Zsuzsanna:

Ha meg tudom szerezni akkor felteszem (nekem nincs meg sajnos).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-05 04:30   
Kedves Tuti,
elpasszoltam,
mivel épp utaztam.
Szokásomhoz híven nagy informatikai baromságot kérdek: nem tudod feltenni a netre, hogy én is megnézhessem?

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-03 20:56   
2005-01-26 17:23, OMGI:

Ma ismétlik!

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-03 20:55   
2006.november 3-án (ma) magyar idõ szerint 21 óra 45 perckor a DUNA II. AUTONÓMIA csatornán megismétlik az " Ahol a szivárvány véget ér " c. dokumentumfilmet a venezuelai magyarokról.
http://www.dunatv.hu/autonomia/
Jobb alsó részén elvileg lehet nézni élõben.
mms://195.56.77.227:80/autonomia/live?MSWMExt=.asf
Vagy a hungary-s link, szerintem bármilyen dl managerbõl menni tud.

pesti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 23:11   
2004-09-22 20:23, Takkk:

Hosszú évekkel ezelött olvastam, hogy az egyik fiatal férfi hozzátartozója a venéz rendörségnek vagy titkosszolgálatnak dolgozott. A család történetét taglaló és alighanem a Kanadai Magyarság nevű ujság foglakozott velük, talán tölük is lehetne valami információt kapni. Pesti

Chilavert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-27 12:24   
Én is néztem a Duna Tv-t. Szép fiatal magyar cserkészlányok...

Dózsa Urat is üdvözlöm ha látogatja a fórumot, így ismeretlenül is!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-26 17:23   
Jó volt látni és hallgatni száp magyar beszédeteket a DUNA TV-ben!
Gratulálok Nektek és további sok sikert Kedves Hölgyek és Urak!

Nagyapa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 02:57   
2004-09-25 06:46, Ábrám József:
-
Kedves örökifjú.

Nem járok errefelé gyekran, igy csak most vettem észre beirásod...köszöntelek...én 60-ban illantam el Venezuelából, boldog vagyok, hogy nem maradtam ott...vannak ott unokatestvéreim, lehet már hozzászoktak a bulihoz...Te Ausztráliában lakozol...? Ha irsz, akkor most gyorsabban fogok válaszolni, gyakrabban idenézek majd..

Nagyapa

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 07:58   
2002-05-04 09:40, george:
-

Szervusz Gyuri, te merröl irsz australiábol, én itt élek.

orokifju

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 07:17   
2004-02-04 16:46, Rigoberta:
-

Kedves szervusz most láttom, hogy édes anyukád szeretett szinész nök volt, még ott Caracásban száliyottam fris Kiflit és kenyeret, most nem emlékszek Pékség nek a Nevére ahol egy Grósz nevü barátunk is dolgozott, lehet, hogyök sem élnek már, ugyan akkor szálitottam DrNyisztor Zoltán Katólikus Lekésznek is dolgokat.

Gondolom nem kételkedsz az ott éltemben mi utóljársa Humbolt ban éltünk a gyerekeink ott közelben jártak a Francia iskolában, apukát is ismertem, körülbelol egy veszéj elol menekültun, éd egy lágerbe voltunk még Német országban is Pokingba, ugye, nem biztos mert ott 4 külömbözö helyen éltünk. Valverkében, Deggendorfba, Pokingban, és Platlingban.

Isten legyen veled és ha van családod velük, és minden jó Magyar testvéreinkkel, szervusz jó egészséget, minden jó Magyarnak.

Jósksbá

örökifju

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 06:58   
2004-09-25 06:46, Ábrám József:

-
Folytatom látom te is ismerted Jeneiéket, mi is elég jó barátságba voltunk velük, többet érdeklödtem már utánuk, de eredmény nélkül, aztán nem tudom ismerted e Rezsö Paliékat Asztalos voltök itt hunytak el már jó pár éve Sydneyben, aztán még nagyon szeretném Meg találni Tóth Lászlóékat aki már nem emlékszem hol is laktak, de tudom, hogyLaci a BMW talán igy hivják ahol dolgozott a fiuk olyan48-50 közötti már.

Szeretettel várnám válaszod. Isten legyen veled és családodal, jó egészséget, kivánok.
Jóska.

orokifju

ui: Nevedet szeretném még tudni, ha nem titok, na meg miért nem jössz a http://www.PalTalk.com ra és beszélgethetnénk élö szóval.

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 06:46   
2004-02-11 00:57, Nagyapa64:
-

Kedves Nagypapa.

Eloször is ne haragugy, hogy le tegezlek, de mi itt mindenkit tegezünk, jó magam már elég fiatal vagyok ahoz, hogy mindenkit tegezhetek csaknem.
Nem rág születtem csak 1920 ban most 27 ikén toltöm a 84 ik évemet.
Szetnék énis érdeklodni de csak egy 71 éves holgy válaszol akivel te irásaidat is több helyen találom o ott él de nem kapok választ kérdéseimre 1959 ben hagytam ott szeretett Venezuelát akkor még csaknem érezheto volt Marcos Parezhimenez el zavarása, de szerintem azóta se volt az a nyugalom amit részemrol csak is egy olyasmi Diktaturától lehet el várni, amit részemrol hiányolok. harcolok is érte, hogy szeretett hazánban kellene egy olyasmi rendszer, emelyben nyugodtan lehetne aludni, vagy élni nem tudom igy látod e?

orokifju

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 12:29   
Bertacska ha rám halgatsz sajnos vissza mész Canadában ha részben biztositva van az életed Jobban teszed ha vissza mész, én eljöttem annak idején mert jött egy Qrült gondolatom,, igaz,hogy kezembe került r Australiai Magyar ujság rá találtam egy Debreceni ismerosre, igy nagyon hamar sikerült ide jönni az országott azért nem szeretem, mert Bokor Gyurinak leki jó barátja, nem szeretem a gyilkos rendszereket.

Mond nevagy ismeros ugy a Magyarok köztött szeretném, nagyon meg találni, ha nem is Qket de valakitol meg tudhatnád Tóth László címét a fiuk 40 évesnnek tudom a BMW nél doldozott akkor mikor el jöttünk, de akár Korösi urral is szeretnm fel venni a kapcsolatott.
Próbáljatok a Paltalkra bejönni, hogy beszélgethetnénk szóbelileg jobb lenne,hátha valakire még rátalálnánk.
Isten gazdag áldását kérem reád, és minden jó Magyarokra, jó egézséget.

Jóskabá

Takkk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 20:23   
Vaszary Piri leányát keresem.
Születésének 100 évfordulója alkalmából gyűjtöm össze a művésznőről az anyagokat, és hiányzik az 1944 utáni időszak teljes információ halmaza. Nem tudni többek között azt sem, hogy (miért...stb) került Palma de Mallorca-ba, ahol elhunyt. Próbálok méltó emléket állítani a nagy művésznőnek, a www.szineszkonyvtar.hu weboldalon a közeljövőben, kérem a segítségüket, akár itt, akár a szineszkonyvtar@freemail.hu közvetlen E-mail elérhetőséggel. A hölgy ha olvassa e sorokat kérem jelezzen. Meg kellene néznie, hogy helytálló információk állnak a rendelkezésemre, esetlegesen korrigálni egyes személyes életrajzi információt. Szeretném, ha sok év után méltó helyét elfoglalhatná a Magyar Kultúrában.

Köszönettel, a szinészkönyvtár szerkesztője:
Takács István

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 08:56   
2004-02-08 22:26, Rigoberta:
-

Kedves Berta Hogy vagy?

Szeretném ha valahol válaszolnál az irásaimra, kérdéseimre ha itt nem akkor talán emailon. alma9@optusnet.com.au

Szeretnék valakivel ossze jonni uj vagy régi ismerosel. nam meg tudom nem könnyü most ott de ha netán tudnál a Paltalkra jönni, van ott nekem egy Szegedi lány ismerosöm sajnos rég nem jelenkezik, Szögi Éva, nem ismered véletlenül, vele már beszélgettünk ezelöt .na meg szerintem Körösit is Ismerem de sokat ismertem, de 59 óta itt élünk bizony el felejtettük, na még van egy név aki fiatalabb, de jó barátok voltunk Tóth László nem e ismered ezeket?

Máskor többet mennemkell körárán szoktam azaz muszáj vacsoráznom.

http://www.timeanddate.com/worldclock/custom.html?continent=australasia ezt irdbe a keresodbe és itt meg talalod a világ pontos óra idejét. Isten veled szervusz. Válaszodat várom.

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 02:54   
2004-02-13 04:45, Rigoberta:
-
Kedves Berta a Vienaba jártunk sokat, és azt hisze, hogy mellete volt egy orvos ahoz jártunk, mielott meg tanultam volna a Cukraszatot, volt egy kis sarok hejem ott szabáne grandon, ahol iro szereket arultam, es graviroztam, meg Kulcsot vágtam, viszon a Korosivel ha netan feltudnad venni a kapcsolatott, kerdezd meg tolle, hogy rovid idejig volt eneki Haciendaja Lostekeszben, és Ismerte e Derdakekat. Akkor ismerem.

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 02:14   
Rigoberta üzenet | válasz erre | profil | 2003-07-22 18:00
-
Nagyapa:

Ugylatom megsem a Pasteleria Vienesarol hanem a Danubiorol van szo, de teljesen mindegy, a teny a fontos.

Ábrám József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 23:44   
2004-02-09 14:27, Nagyapa64:
-
Én jártam oda 1959 ig ott zenélt egy barátom Hona Károlynak hivjak itt él ahol én Melbournba, o most volt 90 éves, jó magam 84 leszek eho 27 én, cukrászként dolgoztam Flájsernél tanultam ott Banhegyinek hivták Mestert.
És te ott élsz vagy csak éltél?

ati055  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 23:29   
szervusztok!
a nagyapa64 es a valeria feltudna venni velem a kapcsolatot?talan egy regi ismerossel osszetudnam oket hozni aki most 84 eves es 59 ben hagyta ott venezuelat
koszonom
udv:Attila

szilen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-17 23:42   
Nagy szeretettel üdvözlök mindenkit!A testvérem nemrég volt venezuelában és csodálatos dolgokat mesélt az emberekről a nyitottságukról, kedvességükről.és az országról hogy milyen gyönyörű . Ez tényleg így van? én nagyon szeretnék kimenni körülnézni egy kicsit de nem szeretem a túrista utakat, merre induljak el hol találok olcsó szállást én a hátizsákos utazást szeretem pénzem nincsen sok de nagyon szeretek utazni, szívesen dolgoznék is ha van rá lehetőség . kérlek benneteket segítsetek ha nem nagy fáradság . a szakmám egyébként gyógymasszőr. nevem Kovács Szilvia , 39 éves vagyok IMÁDOM AZ ÉLETET ÉLNI MERT NAGYON RÖVID ÉS NEM A VÉGÉN SZERETNÉK RÁJÖNNI HOGY MENNYI MINDENT NEM CSINÁLTAM MÉG! SZÍVBŐL ÜDVÖZLÖK MINDENKIT BUDAPESTRŐL -

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 23:20   
Talan erdekelhet benneteket:

http://travel.state.gov/venezuela_announce.html

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 16:40   
Kedves Rigoberta.
Chavez nagyon is jól tudja "mitől döglik a légy"...mint minden valamirevaló politikus megtanulta, hogy az "ossz meg és győzedelmeskedj" nem üres szólam...na, ne politizáljunk itt...mint Te, én is nagyon jól kijöttem a venézekkel, és biztos vagyok benne, ha időben "magamra találok" és szüleimnek nem nyilt volna lehetáségük az USA-ba kivándorolni,Venezuelában maradtam volna..persze akkor később kellett volna felcsatolni a nyúlcipőket mint azt Te most tervezed...majdnem, hogy büszke vagyok magamra mert amitől annakidején féltem és ami elől elhúztam mind valósággá vált Venezuelában...idejében felismertem a helyzetet...és merrefelé tartol..?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 03:47   
Szia Nagyapa64!
Tudod nagyon szeretem ezt a népet, mert tényleg nagyon emberiek, meleg szívüek ("nobles"), de sajnos a józan eszem azt mondja, hogy menjek amíg nem késö. Nem szeretem a politikát, de ami most itt van az tényleg felháborító, békés pacifikus emberek is agresszívak lesznek. Chávez teljesen tönkre tette ezt a gyönyörü országot sajnos, gyülöletet szít az emberek között. Itt sok ismerösóm barátom van és nem szívesen válok meg tölük. Hiányozni fognak nagyon azt tudom.
Rigoberta

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 16:42   
Rigoberta.
Sok jó dolgot irsz. Úgylátszik 45 esztendő távlatában az ember emlékezőtehetsége gyengül...én úgy emlékeztem, hogy a hegyre kellett felmennem a Magyar Házhoz..ottani rokonaim sokat panaszkodnak a Chavez rezsimre, és számomra bámulatra méltó, hogy tavaly milyen jól megszervezte az ellenzék az aláirásgyüjtést...sajnos Venezuela marad mint a többi "banana republic"...pedig jobbat érdemelne...nekem soha sem volt bajom a venézekkel, nem reagáltam a "musiu"-ra...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó