2018. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Lepu törzsasztala - negyedik felvonás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-27 06:52   
Egy mostani elkeserítő élmény: egyik németországi FB oldalon jelent meg, hogy valaki látta, szemben lomtalanítás: tucatnyi válasz is érkezett, melyben kérdezték, hol van, hová kell menni, kérték a posztolót, nézze meg, mi van közötte (lista is volt, hogy mi kellhet)... hm, nemtom, olyan kellemetlen volt olvasni.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-27 06:48   
Izé.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-23 06:16   
2013-04-23 06:11, hunor:
-

"A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben."

Ezt is fontos szempontnak találtam.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-23 06:11   
Ez rég volt fent. Lepu? Tipp, köszi, hogy betetted a fenti sor képernyőképét jelzésnek pár topikba, de legközelebb a méretet ne feledd visszatenni (így széttolta a topikokat).

Most kitakarítottam a topikokat, a regisztrálásnál, és sok helyen is szerepel ez az alábbi szöveg:

Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-25 18:18   
A kérdöívet senki sem látta, mert a kisasszony nem töltötte fel az internetre, hanem megadta a linket a saját gépjén. Nála tényleg müködik, másnál nem fog

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-25 15:58   
Tenyleg jo kerdeseket kell ahhoz feltenni, hogy valos kep legyen. Nem lattam meg a kerdöivet.

Amugy tudok egy peldat. Az egyik ismerös fiatal anyuka belatta es döntött, a csalad hazament 2 ev utan. A feleseg ugy erezte, hogy a 3 gyermeknek jobb lesz otthon. Az itteni komoly jaradekoktol eltekintve tenyleg mindenki mosolygosabb lett, pedig itt is egesz jol szocializalodtak a sok pogacsanak es a szivelyessegüknek köszönhetöen, valamint az itteni Waldorf ovinak es sok szülinapi partinak. Igaz, a munka miatt a csaladfö azonban utazik gyakran vissza.

Valami komolyabb elemzest - doktorit - megerdemelne a tema, ha valaki egy kellöen mely vagy uj tartalmat vizsgalna. Sokat valtoztak a preferenciak az utobbi idöben.
Nehez is összehasonlitani egy okos telefont egy öszibarackkal.
Na, nem bonyolitom tovabb, hatha valaki egyszerübben latja.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-19 19:01   
Hát igen, aki nem tudja, hogy müködik az internet, meg mire van a server, az megprobálja a mennyiséggel kompenzálni.
De lassan szólni kellene a profoknak, hogy adjanak más diplomamunkát mert most már annyi ilyen nem reprezentatív felmérés van, hogy hihetetlen és tök felesleges, mert aki elhagyja Magyarországot, úgysem vallja be, hogy hülye ötlet volt....

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-19 11:53   
2013-01-19 02:18, O.D.:

Nem kellett volna a fél fórumot teleokádni egy linkkel a saját lemezedre.

O.D.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-19 02:18   
Kedves Mindenki!

Ozsvárt Dorina vagyok, 21 éves, germanisztika-magyar szakos, végzős egyetemista. A szakdolgozatom elkészítéséhez lenne szükségem nélkülözhetetlen segítségükre! Ha van rá 10-15 szabad perce, Németországban tartósan letelepedett magyar hölgy/férfi (kortól,nemtől,végzettségtől teljesen független!), akkor kérem töltse ki a 19 kérdésből álló kérdéssoromat német nyelven...:

file:///Users/dorinaozsvart/Documents/kérdő%C3%ADv%20németországi%20magyaroknak.htm

...és küldje el az alábbi email címre:

dorina.ozsvart@gmail.com

Röviden: a kérdőív segítségével azt próbálom vizsgálni, hogy érzi Ön magát Németországban, nem érzi-e magát idegennek ott, és mit is jelent az egyén számára ez a szó, hogy "idegen"; illetve mennyire sikerült "magyarnak maradnia" egy másik országban, és identitását megőrizve mennyire fogadta be Önt a német társadalom.

Segítségét hálásan köszönöm! Természetesen a kérdőív teljesen anonim, a válaszok titokban maradását 100%-ban garantálom!

Üdvözlettel:

Ozsvárt Dorina

Ui.: Ha nem sikerülne megnyitni/kitölteni az általam küldött kérdőívet, kérem írjon email címemre, és én azonnal visszaküldöm Önnek Word formátumban, csak itt sajnos ilyen formában nem tudtam csatolni! Nagyon szépen köszönöm!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 22:18   
2013-01-14 20:54, Tihi:

Miss Ella engem is csókolni, pedig én "lány" vagyok
De azt írta, Elmúlt az élmény . Szerencsénkre.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 21:49   
2013-01-14 20:29, Tihi:
-
Hát elvitte az ördög Lepu írásait is a Berlin topikról. Onnét kaptam ötletet saját írásomra.
-

jaja, Hunor nagyon pucol mostanában
De hát ugye a kiscsaj valahol rejtve munkát is keresett...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 21:46   
Ja, és ugyanarról a szerverröl küldik, mint ahonnan azt az ajánlatot, hogy meg akarják nagyobbítani a fkmat...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 20:54   
Lehet, hogy az ördögön kívül van egy rajongóm is, már 5 magánüzenetet kaptam töle ördögi nyelven írva.

Így biztat: "Adok neked a képet, és mondd meg többet magamról.
miss Anne Ella csókolni.
Volna egy jó napot".

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 20:29   
Hát elvitte az ördög Lepu írásait is a Berlin topikról. Onnét kaptam ötletet saját írásomra.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 03:34   
2013-01-14 03:28, Tihi:
-
Folytató írásomat mégis elvitte az ördög, most csak röviden annyit mondok, hogy szeretem az angol humort, ide csak egy-két idézet:
"Berlin´s airport fiasco"
"The ethernal building site"
"So much for industrious Germans doing things on time"

Többit a berlini topikon, ott Lepu mondja véleményét.

ps vagy az ördög vitte el írásom egy részét vagy túl sok vörösbort ittam ez este.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 03:28   
Folytató írásomat mégis elvitte az ördög, most csak röviden annyit mondok, hogy szeretem az angol humort, ide csak egy-két idézet:
"Berlin´s airport fiasco"
"The ethernal building site"
"So much for industrious Germans doing things on time"

Többit a berlini topikon, ott Lepu mondja véleményét.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-13 21:18   
Gondolgattam hova írjam be mondanivalómat. A berlin-topik olyan anemiás, hát inkább ide.

Párszor voltam Berlinben és megszerettem a várost, élveztem a berlini atmoszférát és kedveltem a berlini dialektet és a berlini humort. Annakidején párom egy kicsit megsértödött, hogy én miért értem a berlini dialektust és ö nem, de kellemes látogatásunk volt szinházlaátogatással, Checkpoint Charley és Kelet-Berlin, Bergamon museum, Stadtbummel usw. De ez régen volt.

Évtizedek után megint Berlinbe érkeztem a Tegel repülötérre és csak másnap vettem észre, hogy milyen különleges kis körök repülötér a Tegel. Ha elindulsz egyik irányba körbe jársz és lassan visszaérsz erdeti kiindulásodra.

Folytatom, de megmentem mielött az ördög elviszi írásomat....

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-30 17:27   
Na, a "nincsen kolbászból a kerítés" (de minden szuper) problématika eljutott a német sajtóba is.
Ès még én sem festettem le ennyire durván a realitást...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-20 15:46   
2012-12-20 15:44, Lepu:
-

Hm, megfogalmazom egyértelműen. És a regisztráláshoz szükséges lesz a beikszelés.

Hunor

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-20 15:44   
Az még nem akadályozza meg

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-20 15:37   
Itt. Egyébként az új fórumnál jobb, egyértelműbb módszer lesz, mint most a fórum tetején - ott a Regisztrálás funkció mellett lesz beikszelendő, hogy állás-, lakáskeresés nem lehetséges...

Hunor

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 10:51   
Hát, mert már a követöi is megjöttek

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-18 16:03   
Eppen en is irni akartam, hogy az Allasok, csak ajanlatok topikban a Feketegyemant allast keres. Ugy latszik Hunor, nem vagy eleg hatasos!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-18 15:23   
De te sem lehetsz mindig mindenhol
Most akkor nem kommentálok hamburgban semmit, úgy is letörölnéd.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-17 12:12   
láttam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 22:21   
Lepu, már vagyok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 04:15   
2012-12-11 03:29, hunor:
-

Megvagyok ezzel...

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 03:29   
Közben szorgalmasan haladok a Németország témakör újbóli rendszerezésén.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 03:27   
2012-11-30 20:14, csocsodalampa:
-

A legnagyobb gond, hogy nagyon mélyre le tudnak menni ezek a kérdések: már várom azt a kérdést, hogy Németországban is kell levegőt venni, lélegezni, és ha igen, akkor hogy, orron, vagy szájon keresztül, vagy netán más módon? (Ha valaki ezt bántásnak veszi, adalék: havonta egyszer törlök linzi, bécsi, grazi lakás-, vagy álláskeresést az Ausztrália témakör Sidney és környékén élő magyarok topikból.)

Hunor

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 00:04   
Ahogy elnézem az lesz a holnapi hír, hogy ma összedölt a facebook. Legalább is a facebookdownban nagyon szaporodnak a bejegyzések, hogy nem megy. Németországban általában nem, Magyarországról eddig csak pestiek mondták, hogy nem..

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó