2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Hazatelepülés
Új topik indítása   Üzenet küldése
 pintyokeaniko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-23 20:03   
Akkor inkabb Floridaba mennek, ott vannak rokonaim is es a hazak ara nagyon jo.
Magyarorszagon ismerjuk a helyzetet, minden evben otthon voltunk szabadsagon, anyukam es testverem miatt. Magyar tv adonk is van itt.
A hazamenes fele a fo indokom a testverem, aki ott el. Ha mar koltozom miert ne oda, ahol egyutt lehetunk. Megneztem a kaphato hazakat es nagyion szepeket lattam.
Na meg ragodunk rajta, szerettunk itt elni, innen ahol most elunk foleg a nagyon magas real estate tax vegett szeretnenk elmenni, miutan sikerul eladni a hazat.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-23 10:45   
Miért nem inkább Latin-Amerikába mentek?
Jobb a klíma, az emberek is boldogabbak, és egy amerikai nyugdíjból ott egész kellemesen lehet élni.
Az életkörülmények meg sok helyen elérik, vagy túlszárnyalják a magyart.
USA-ból Barbados sem rossz, mondjuk nem annyira olcsó, mint pl. Paraguay, de angolul beszélnek.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-22 23:34   
Mielött ilyen döntést hoztok, olvassatok interneten híreket, nézzetek Magyar Tévét (www.mtv.hu) leginkább politikát és gazdaságot.
A jogbiztonság az én szememben nagyot esett Magyarországon.

uti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-19 03:21   
2010-12-18 02:05, pintyokeaniko:

Huha, 30 ev utan nem tudom, mennyire lesz konnyu orszagot valtanotok. Sokat jartatok kozben Magyarorszagon?
Mi meg 40 alatt vagyunk, 5 eve jottunk, eredetileg 2 evre, de kicsit elnyult.. kozben szuletett ket gyerekunk is itt kint. A munka jol alakult, es most mar sok lehetoseg varna bennunket az USAban, ugyanakkor most otthon is adodott egy jo lehetoseg hazamenni. Csaladjaink mind otthon elnek.
Tehat elvileg mindig is vissza akartunk menni, de igazabol most, ahogy a hazatelepulest kezdtuk a gyakorlatban tervezni, jottunk ra, hogy az elhatarozas talan megsem olyan eros... konnyu megszokni a sok jol mukodo dolgot itt. Meg nem olyan regen eltem otthon ahhoz, hogy jol emlekezzek ra, milyen a magyar egeszsegugy, ugyintezes stb.. keszulj fel egy komoly kulturalis sokkra ilyen teren.
Engem raadasul az utobbi hetek politikaja is elegge megijesztett, ezert kezdtem komolyan latolgatni, menjunk-e vagy sem. Rengeteg otthoni ismerosom kezdett most lazasan munkat keresni kulfoldon, mindenki bolondnak nez, hogy pont most, haza?...
Vivodunk.
Olyan jo lenne olyan beszamolokat olvasni, hogy valaki siman visszatert es boldogan eli vilagat..
Mindenesetre a helyetekben mindenkeppen nyitva tartanam a kaput visszafele.

pintyokeaniko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-18 02:05   
2010-12-17 03:02, uti:
-

Mi hasonlo cipoben jarunk, kivancsi lennek a tapasztalatokra, ervekre pro es kontra.

Eddig dolgoztam es jol ereztuk magunkat ahol vagyunk. De hirtelen a vallalatom downsize-t, es lay off ra tettek. Ferjem mar nyugdijas es itt a REtax nagyon magas, tehat ha en nem dolgozom (most nagyon nehez masik allast talalni), akkor el kell innen koltoznunk. Gondolkoztunk, hogy Florida, vagy Magyarorszag. Vegul is Magyarorszag mellett dontottunk. Itt nincsenek kozvetlen rokonaink, gyerekeink nincsenek, viszont testverem es ferjem unokatestverei ott elnek. Az elet ott is sokat valtozott, mindent meg lehet ott is kapni, amit itt. A social security itt nem eleg a megelhetesre, ott uri modon lehetne elni belole. Es ha mar koltozunk, miert ne oda menjunk ahol szeretett rokonaink, regi barataink elnek.
Nagyon nehez a dontes, 30 eve elunk itt, es szeretjuk az itteni eletmodot, a szokas nagy ur, de valami dontest hozni kellett.

Sajnos meg mindig egyszer igy, maskor ugy gondoljuk. A hazunkat is el kell adni elotte, ami nem konnyu most.

uti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-17 03:02   
2010-12-05 19:01, pintyokeaniko:

Mi hasonlo cipoben jarunk, kivancsi lennek a tapasztalatokra, ervekre pro es kontra.

pintyokeaniko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-05 19:01   
Koszonom valaszod!

Megneztem, de az erre vonatkozo temak eleg regiek, 2007-bol valok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-05 07:55   
2010-12-05 00:01, pintyokeaniko:
-

Kedves Anikó,

a téma kapcsán nézz be a Magyar Világkapcsolat, valamint a Kapcsolatok, vélemény, segítség témakör alá, ott több kapcsolódó topikot is találsz.

Hunor

pintyokeaniko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-05 00:01   
Ferjemmel egyutt gondolkodunk a hazakoltozesrol.
Ki gondolt mar erre, es hogy sikerult?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó