2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Virginia: Akármi/ki magyar, mire majd odaköltözünk
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-04 19:31   
2011-07-04 13:51, melinda288:

-

Washington D.C.-ben, a DuPont Circle-n van a Kossuth Klub, ott kellene tarsasagot keresned.

melinda288  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-04 13:51   
2003-12-19 08:56, squirrel:
-

Szia!

Melinda vagyok, es magyarokat keresek. Centrevilleben lakom, es honapok ota nem talalkoztam egy magyar emberrel sem. Fairfaxtol nincs messze a varoska.

Szivesen csevegnek veled, akar szemelyesen is.
(571)318 2444

blueridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 17:24   
2003-07-24 01:49, SeselSunCub:
-

Altalaban nagy varosokban ahol tobb magyar el, vannak Magyar Club-ok.
Detroitban elszoktam latogatni, nert unoka ocsem el ott. Egyszer o volt az ottani Magyar Club elnoke. En Roanoke Va-ban elek, itt csak rajtam kivul 4 magyart ismerek aki meg beszeli a nyelvunket.

blueridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 17:12   
2003-07-31 18:40, Classic Girl:
-

Ne vegyel minden regi magyart egy lapra, Girli.
Melyik varosban elsz?

squirrel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-19 08:56   
Szia SeselSunClub!

Marylandban allamban lakom, Baltimore mellett egy kisebb varosba. Mi tolunk Farifax nincs olyan tul messze. En harom eve elek itt, es nem sok magyar baratom van. Ha valamikor is majd ide ertek, en szivesen "magyarkodnek" veled. Ha meg tovabbra is erdeklodsz. Maskulonben en eppen kozelitek a 30-hoz, ezt igy eleg furcsa leirni, az jobban hangzik, hogy 29 es fel.De sok minden erdekel. Sot ha van kedved, addig is irhatnal, mi jot csinaltok Europaba, merre jartatok eddig. Itt a tobbiekhez is szolok, akik beneztek erre a forumra, szivesen beszelgetnek barkivel, ha valaki szeretne baratkozni. Sziasztok, varom mindenki valaszat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-02 03:27   
2003-07-31 19:02, Classic Girl:
-
ok talan en vagyok tul elutasito
-
Nem hinném. Ha kissé többet olvasol a MON-n még itt is észreveszed, hogy nem mindenki harmonizál a többiekkel és vannak kis csoportok, akik kedvelik egymást, és ez a szimpátia a legtöbb esetben csak virtuális megfigyelésekböl származik, mert nem sokan találkoztak egymással személyesen. Van akinek szerencséje volt és kellemes kapcsolatokat talált személyes találkozás után.

Gondolom annak nehezebb, aki kritikusabb, igényesebb, 25 év alatt nem találtam itt helyben jo magyar barátnöt. Igaz, amig Europában éltem, addig is legjobb barátnöim osztrákok, németek és svájciak voltak, itt ugyanaz van.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 19:02   
ok

talan en vagyok tul elutasito

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 18:51   
Classic Girl,
-
Es igen. Olyat kell talalni, akkor jott ki mint o, es kb egyidosek.
-
Ez sem mindig stimmel, nekem van egy fiatal német barátnöm, akit segitettem tanácsokkal mikor kijött, nem egészen, de majdnem lányom lehetne. Nem mindig fontos a kor.

Megismertem egyszer egy magyar hölgyet, aki kb. egyidös volt velem, svéd férje van, de egyénisége nem passzolt nekem, viszont rajta keresztül jutottam hosszu évekig tarto osztrák barátnömhöz, amig el nem költöztek Kaliforniábol tartottuk a kapcsolatot habár egy orás autozás volt forgalom nélkül egy irányba.

Egy volt magyar barátnöm akit még Svájcban ismertem, Kanadába vándorolt ki, azota csak levelezünk, de nem találkoztunk, ö idösebb nálam.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 18:41   
Es igen. Olyat kell talalni, akkor jott ki mint o, es kb egyidosek.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 18:40   
Szia

Igen ertem, de a legtobb magyar itt olyan, hogy o mar amerikai, es lekezeli az ujonnan erkezoket, a nem amerikaiakat. Sokkal amerikaiabbnak erzik magukat mint az amerikaiak. Azt hiszik mindent tudnak, es mindenkinel okosabbak. Mint a katonasag, ahogy az oregek foglalkoznak az uj bevonulokkal. Mondom, tisztelet a kivetelnek. Nem mindenki ilyen. Arrol ne is beszeljunk hogy hogy viselkednek amikor haza latogatnak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 18:35   
Classic Girl,

nem tudom, hogy az amerikai magyarok-e a furcsák, vagy az a tény, hogy a legtöbb ember nem realizálja, hogy amig Magyarországon élt, szimpátia által találta ismeröseit, barátait. Külföldön ha elmegy egy magyar közösségbe, sokan már régota élnek külföldön s ez megváltoztatja sokszor nézeteiket, viselkedésüket is. Ha olyannal találkozna, aki kb. egyidöben került ki, eleve könnyebb lenne hasonlo nézeteket, életstilust találnia.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 18:16   
szia

ne band hogy nem talalsz magyar dolgokat. az amerikai magyarok nagyon furcsak. termeszetesen kivetel a forumon talalhatoaknak, meg egy par embernek. nem ertem azt a mondast hogy kivetel erositi a szabalyt, de most ide illik.

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 16:45   
Különben rengeteg te korod beli magyar fiatal él és dolgozik Washingtonban és környékén. Ha a fiammal (aki Herndonban lakik) felveszed a kapcsolatot, ő majd ad neked bővebb felvilágosítást

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 16:41   
Kedves SSC!
Ez év október 25-26-án lesz egy (évente megtartott) magyar bazár Bethesdában. Ott aztán találkozhatsz magyarokkal.
Amint meglesz a meghívó, felteszem az Internetre is.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 13:52   
Nem messze Fairfaxtol, Washington DC-ben, Dupont Circle, van a Kossuth Klub, ott talalhatsz magyar tarsasagot, de a Nagykovetseg is adhat informaciot, hogy merre vannak a magyar kozossegek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 03:32   
2003-07-24 01:49, SeselSunCub:

Pecched van, most költöztem el Fairfaxből
Nincs magyar étterem hosszú évek óta. Még a magyar szalámit is csak egy pakisztáni, majd egyiptomi boltban árulták, de 9/11 kapcsán a tulaj eltünt az USAból.
Azóta van a bende.com
Nem baj, úgyis az ő gyártmányait lehetett kapni a pakisztáni/egyiptominál.
Nincs "magyar" élet Fairfaxban, hacsak a George Mason egyetemnek nincs valami klubja, de nagyon közel lesztek Washingtonhoz, ott viszont biztos van.
Addig élvezzétek Európát.

SeselSunCub  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 01:49   
A volegenyem virginiai es egy-ket even belul Fairfax kornyeken fogunk letelepedni. (Most meg Europaban dolgozunk.) Rovid latogatasaink alkalmaval nem sikerult se egy magyar ettermet, se magyar kozosseget felfedeznem. Huszoneves vagyok, amerikaiak kozott, angolul elek mar majd' egy evtizede, imadok utazni, nem lesz nekem se veszesebb atallni, mint masnak, de jo lenne, ha lenne, akivel majd "magyarkodhatnek"

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó