2020. március 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia: Színes egyéniségek a politikában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-10 22:43   
ManuAlex,
-
.. kulomben en sem ertem miert lenne olyan nehez valakinek a nevet kiejteni.. az amerikaiakat nezte annyira ugyetleneknek hogy ne tudnanak egy nemet nevet kiejteni?
-
Most jutott eszembe a franciák sz-nek ejtik ki a magyar s-betüt a Sarkozy névnél..

Vagy csak önmagábol indult ki? Sok amerikai összekeveri és Schwartzenegger-nek irta a nevet, mert a Schwartz név itt eléggé ismert. De sokszor emlegették a multban, amit egy film ügynök mondott Arnoldnak, hogy azzal a névvel és azzal az akcentussal sosem lessz itt sikere! Nem volt igaza.

Viszont enyhén lehet érezni az irigységet és a jol rejtett anglo-sax chauvinismust (miért nem Tom McClintock nyert), mert a gyözelme ota is aratott megjegyzéseket az akcentusa miatt. Mikor kérdeztem miért nem volt ez Dr. Kissinger ellen, azt a választ kaptam, mert egy kalifornia *megválasztott* governor többet ér mint egy kinevezett secretary of state pozicioja, ugy lett nekem magyarázva, hogy olyan pozicio a governor mint a volt K.u.K. világban a hercegeké, mert felelösek a császár felé de ugy kormányoznak ahogy akarnak.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-10 19:16   
hat igaz, az nem annyira bok.. viszont az igen hogy azt mondta hogy nem semmi oda jutni ahova Arnold jutott.. kulomben en sem ertem miert lenne olyan nehez valakinek a nevet kiejteni.. az amerikaiakat nezte annyira ugyetleneknek hogy ne tudnanak egy nemet nevet kiejteni?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-10 02:04   
2003-10-09 19:26, ManuAlex:
_
ezt most en ertem rosszul, vagy te? mi a baj azzol hogy bokol a masiknak?
-
.."had mixed feelings about Schwarzenegger's win" szerinted bok? Amin nevettem hogy ö magyar névvel lett belügy miniszter Franciaországban, részére talán nehéz a Schwarzenegger név, az amerikaiak viszont hamar megtanulták, talán mert itt sok a német eredetü.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-09 19:26   
2003-10-09 04:56, andi_usa:
-
- that's NOT nothing,
==========================================
Speak for yourself!! Magyarul Sárközy Miklos, ugye?

-

ezt most en ertem rosszul, vagy te? mi a baj azzol hogy bokol a masiknak?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-09 04:56   
Bagoly mondja verébnek hogy nagy fejü? Ez egy Compuserve News cikkböl ered s férjemmel jot nevettünk:
In France, Interior Minister Nicolas Sarkozy said he had mixed feelings about Schwarzenegger's win, but acknowledged that it was a significant achievement.

``Someone who's a foreigner in his country, who has an unpronounceable name and can become governor of the biggest American state - that's not nothing,'' Sarkozy told RTL radio."
Speak for yourself!! Magyarul Sárközy Miklos, ugye?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-09 00:57   
"az ellenfelei mindig csak azt emlegették hogy body builder volt és film star de nem emlitették az After School programmját http://www.cde.ca.gov/afterschool/ amit kiharcolt s meg lett szavazva."

Hat ez az Andi !

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 19:49   
Bimbi,

az ellenfelei mindig csak azt emlegették hogy body builder volt és film star de nem emlitették az After School programmját http://www.cde.ca.gov/afterschool/ amit kiharcolt s meg lett szavazva. Nem emlegették a nyomorékoknak valo Olympiai programmot ahol aktivan dolgozott Schwarzenegger, ahova Bush senior tette be 10 éve. De aki odafigyelt az tudta s ezek a szavazok voltak!
Még Bustamente is gunyolodott a vesztesége után, hogy ö hajlando Arnoldal dolgozni majd de keményen kell dolgozni mert az nem photo shoot és movie set! Szerintem Arnold keményebben dolgozott mint Bustamente valaha!
Majd meglátjuk mennyi oppoziciot kap Arnold de már elöre megmondta, ha gáncsolják a demokraták, megy a néphez segitségért (szavazással!).

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 19:43   
2003-10-08 00:10, ManuAlex: -
Amint Jimmy Kimmell mondta az este, o nem hisz ennek a nonek mert Arnold lehet hogy nocsabasz, de nem vak.
-
Szerintem rengeteg nö imádja, miért választana csunyát, ha választana, nekem sem volt ez logikus!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 19:19   
Igen Andi en is vegig neztem a fejlemenyeket, eredmenyeket, orulok neki most mar itt a lehetosseg mutassa meg kepes ra.Remelem nem fogjak bojkot ala tenni es nem egyut mukodni vele .
En szerintem kepes ra, mar edig is megmutatta mit es hogyan szeretne iskolakat mukodtetni es embereknek jobb elete legyen,es mind ezt szinte sajat penzibol.
Ha nem tevedek, azt hiszem van neki egy oljan iskola fele "foundation" ahol nemetes nevu program(hirtelen nem jut eszembe neve) felet vezetek be ahol a gyerekek iskola utan meg egyut maradnak a tanarokal , egyut csinaljak leckejuket, utana pihenes es tovabbi szorakozas, sportolas, mind adig mig szulok haza kerulnek munka heljukrol.
Hova kell ettol jobb iskolai program itt is Amerikaba? ahol gyerekek legtobbet egyedul vannak es lam mi az ittenni eredmeny.Sokan hova kerulnek teeneger korukba.
Arnold, O maga is a semibol lett hires, tudja mi a nehez elet, tudja az emberek mit mondannak es gondolom most California allam lakosai erdekeben fog jarni.
Mint ahogy mondta a vegen beszedibe:"California sokat adot nekem es most en rajtam a sor"
Legjobbakat nektek Californiaiak!

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 19:15   
2003-10-08 01:33, andi_usa:
-
2003-10-08 00:10, ManuAlex:

we have found the missing link! ennek nagyon majomkepe van..
-
Ugye? Nekem a Planet of the Apes film jutott eszembe, meg kell nézni, nem-e szerepelt abban?
-
Amint Jimmy Kimmell mondta az este, o nem hisz ennek a nonek mert Arnold lehet hogy nocsabasz, de nem vak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 19:11   
Hurrá!
Nem tudom, Arnold jó kormányzó lesz-e, de az jó, hogy sikerült megszabaditania Kaliforniát Davis et al-tól.
Nélküle nem hiszem, hogy müködött volna a recall.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 09:54   
2003-10-08 05:26, bimbi:
-
Enekeljuk egyut I'll Be Back
-
Vagy mondjuk hogy hasta la vista Davis!? 82 év után a második kormányzo az USA-ban akit kirugtak, és elsö kaliforniai akinek kitették a szürét!

Politikai szakértök ugy magyarázták, hogy tul balra ment s az nem tetszett az átlag lakosoknak. Arnold a konzervativ demokrata és a konzervativ republikánusok között van, azért volt sikere, sok demokrata szavazott rá, söt 30% a Latinoknak is!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 08:27   
Bimbi,

mi kaliforniai pezsgövel ünnepeltük amig néztük az adást, itt egy kép az ünnepröl, Arnold Schwarzenegger az uj kaliforniai kormányzo és felesége, Maria:

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 08:10   
Sikerult, gratula neki!!!

Paris

NEW YORK

Rome

Austria

Arnold Schwarzenegger ist neuer Gouverneur von Kalifornien.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 05:26   
Na mi lesz mar????ANDI mondj mar valami jo hirt

Enekeljuk egyut a I'll Be Back

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 01:33   
2003-10-08 00:10, ManuAlex:

-
Ugye? Nekem a Planet of the Apes film jutott eszembe, meg kell nézni, nem-e szerepelt abban?

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 00:10   
2003-10-07 22:47, andi_usa:
-
Schwarzi elleni vádlo, 16-ik:

http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/p/rids/20031006/i/r1346780462.jpg
-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-07 22:47   
Schwarzi elleni vádlo, 16-ik:

http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/p/rids/20031006/i/r1346780462.jpg

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-07 18:18   
Bimbi, ma reggel, Republican forum:
=====================================
From: Rick Lava 6:35 a.m. on 7-Oct-2003

CA Governor Replacement 10/6/2003

Schwarzenegger (R) 46%

Bustamante (D) .01%

McClintock (R) .01%

Andrea (R)52%

(BG)
===========================
ROFL!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-07 09:18   
http://www.foxnews.com/story/0,2933,99263,00.html

Attorney General Bill Lockyer, a Democrat, said Schwarzenegger should volunteer for a state investigation regardless of the outcome of the election, although the one-year statute of limitations for sexual battery has expired on all the complaints."

Na csak, gondoltam hogy régen lejárt az idö arra hogy valaki feljelentse Arnoldot szoval csak gonosz intriga volt az egész!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-07 00:03   
Sokat nem ertek politikahoz, es nem igen vagyok arepublikan parti oldalan sem.De egyet tudok Svarzi mele alnek bar mikor.Szeretnem sikerulne neki Drukolok erte!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-06 20:44   
Kaytee, érdekes, hogy Davis viselkedését alkalmazottaival szemben sokan elhallgatták, még McClintock is aki tegnap bevallotta hogy személyesen is tapasztalta!http://www.dailynews.com/Stories/0,1413,200~24781~1676763,00.html
De mcClintock is csak "morálisan megrökönyödött" álszent rágalmakat adott ki Arnold ellen, persze mert szavazatokat akar! Remélem, hogy Arnold nyer, s pukaddhat ez a fertelmes banda. Tegnap véletlenül láttuk Davist Larry Kingen s megdöbbentett hogy minden harmadik mondatában Istent emlegette de közben vigan hazudott!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-06 18:51   
Nem vagyok hive semmilyen "szemmeltartásnak", de Arnoldnak igazat adok, mert a reálpolitika megköveteli, hogy a dolgozó illegálisok békében maradhassanak és dolgozhassanak. Szükség van rájuk, ez az igazság.
Viszont nagyon elegem van abból, ahogy egyes sajtóorgánumok és demokrata politikusok próbálják Arnoldot kicsinálni.
Különösen a "kabátlopós" dolog bosszantott fel: a pasas, aki először azt tudta bizonyitani, hogy Svarci Hitlert csodálta, aztán csak azt, hogy csodálta szónoki képességeit, de a többit megvetette.
Ebből persze már csak a hitlercsodálatot emlegetik Davisék. Fúj.
Drukkolok Arnoldnak, szerintem nagytakaritást fog rendezni, ha bejön, és ettől félnek Sacramentoban és másutt is a demokraták és a kivételezett csoportok.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-04 23:12   
2003-10-04 13:19, maryannasloan:
-
Nagyon komolyan gondolkodo megfontolt ember,aki kepes meglatni a masok ,mas osztalyba tartozo emberek problemait,gondjait!Igenis legalizalni kell az illegalisokat, mert ok dolgoznak bar mennyi berert, szemben sok massal akik $10 alattnem ,inkabb a segelyt valasztjak!
-
Nekem az egyik ilyen téren lévö javaslata nagyon tetszett, ahol mondta, az akinek állása van és rendesen dolgozik, annak ö adna munka engedélyt. Szoval a szorgalmas embereket jutalmazza, de nem azokat akik segélyt szednek sokszor csalással. Viszont nem akar kriminális illegal alieneket itt tartani, azokat deportáltatná vissza Mexikoba.

maryannasloan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-04 13:19   
Nagyon komoly hozza szolasokat lehet itt olvasni, ennek ellenere nemelyikkel nem ertek egyet!Nem lehet valakit azonositani a szulei nezeteivel!Arnold nem nazi es nem naziszimpatizans!Nagyon komolyan gondolkodo megfontolt ember,aki kepes meglatni a masok ,mas osztalyba tartozo emberek problemait,gondjait!Igenis legalizalni kell az illegalisokat, mert ok dolgoznak bar mennyi berert, szemben sok massal akik $10 alattnem ,inkabb a segelyt valasztjak!Azon kivul jobb ha mindenki regisztralva van valahol igy konnyebben figyelemmel kiserheto atevekenyseguk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-29 03:15   
Arnold Schwarzenegger vezet!

http://www.cnn.com/2003/ALLPOLITICS/09/28/recall.poll/index.html?floc=MM7-news
Sunday, September 28, 2003 Posted: 6:47 PM EDT (2247 GMT)
In a separate vote to choose a replacement for Davis, Schwarzenegger was the choice of 40 percent of respondents."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-27 00:40   
Most egy bironö elrendelte, hogy Bustamente illegálisan tartotta meg a közel 4 milliot és hogy vissza kell adnia az adakozoinak! Bustamente kijelentette hogy már elköltötte. De Schwarzeneggerék pert inditottak ellene amiben bizonyitják, hogy az nem igaz, legalább is nem amit eddig TV hirdetésekre költött. Szerintem érdekes lenne kivizsgálást inditani ellene, hogy mi mindenre költötte a pénzt, gondolom sok rejtett dolog jönne elö!

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-26 22:09   
Amit Davis csinalt maskor hogy segitett Simonnak Riordan ellen aztan gyozott Simon felett, ugyanazt probaljak megint az indian torzsek. Nem eleg hogy milliokat adtak Bustamentenak, most McClintock-nak segitenek es fizetik a televizio reklamokat. Ezt persze a hulye is tudja hogy azert van hogy Schwarzenegger kevesebb szavazatot kapjon es Bustamante nyerjen. De ok tagadjak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 21:01   
2003-09-24 05:19, andi_usa:
-
Nem kell kölcsönkérni, hisz ha nem lett volna jo az eddigi szavazo gép, akkor nem lehetett volna elfogadhato Davis megválasztása sem a multban, nem? Az uj döntés, mehetünk oktober 7-én szavazni!
-
Végre a normális ész diadalmaskodott.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 05:19   
Nem kell kölcsönkérni, hisz ha nem lett volna jo az eddigi szavazo gép, akkor nem lehetett volna elfogadhato Davis megválasztása sem a multban, nem? Az uj döntés, mehetünk oktober 7-én szavazni!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó