2022. június 30. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia: Színes egyéniségek a politikában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-18 18:49   
Mi ez a halasztás? Kalifornia nem tud kölcsönkérni pár szavazógépet máshonnét?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-15 17:28   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 02:56   
Most jött a FoxNews adon egy félorás Arnold Schwarzenegger interview Bill O'Reilly-vel, szerintem jol beszélt.

Nekem is az volt mindig a nézetem, hogy ad egy Arnoldnak van már elég pénze és nem akar meggazdagodni ugy mint a jelenlegi bent ülö politikusok akik érdek körökböl szedik az adományokat, mint Bustamente a játék kaszinos indiánoktol milliokat! Véletlenül bukkantam rá egy olyan tényre is hogy Bustamente öccse a general manager az egyik ilyen játék kaszino csoportnál. Ennek már Mafia szaga van!

Az hogy Davis utolso pillanatban még aláirta az illegalis menekülteknek a hajtásit elözö kriminális mult levizsgálása nélkül, szerintem a koprsoszege volt! Nagyon sokan háborodtak ezen fel, kérdeztem egy pár ismerösömet erröl.

Nem tudom, McClintock mennyit nyer azzal hogy Uebberoth tegnap lemondott, de ma reggel mikor jött egy elöre felvett telefon reklám, hogy miért jobb ö mint Schwarzenegger, kissé felháborodtam. Nekem eleve elment a kedvem mikor olvastam egy ujság cikkben a támadását Arnold ellen, hogy talán jo szinész, de nem alkalmas politikusnak. Ilyen oldalba szurást nem vártam volna egy egy Republikánus párt tagtol. Az hogy az ellenségest a demokratákát támadja még megértem, de ha hiányzik belöle a loyalitás akkor a szememben vesztett.

Szerintem Arnoldnál nem csak az ismert név volt fontos hanem az is, hogy ö nem egy konzervativ republikánus, ami nekem eleve tetszett és több esélyt is láttam emiatt hogy nyerjen. Egy magas százalékban demokrata államban mint jelenleg Kalifornia, nem sok reménye van egy konzervativ jelöltnek.

Nem tudom, lehet hogy szerepet játszik nálam az is hogy osztrák az Arnold, itt a legjobb barátnöm akivel leghosszabb kapcsolatom volt amig el nem költöztek Arizonába, mikor magyar férje nyugdijba ment, szintén Graz mellöl származott. Vagy az, hogy 6 évig éltem Ausztriában és ott tanultam elöször németül?

Remélem, Arnold nyer!

european  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 00:53   
Mi is a "Terminator"-a szavazunk, rosszabb nem lehet mint a Davis, az biztos. Sot, gondoljuk hogy mivel egy sikeres uzletember es valosaggal a semmibol jott fel, talan tobb gogyija van mint akarmelyik politikusnak akik karrierjuk alatt akarnak meggazdagodni csak sajat erdekuket nezve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 09:21   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 08:54   
Ma este a helyi hirekben KTLA http://ktla.trb.com/ mutatták ahogy Davis aláirta az uj rendeletet miszerint illegal alienek kaphatnak hajtási igazolványt! Januártol lessz érvényes.

Schwarzenegger hozzászolt, hogy a federal government törvényei ellen van amelett biztonsági okokbol is ellene van! Elötte néztük a FoxNews-t s azon a 4 terrorista képét melyeket az FBI most tett ki keresésre. Láttunk egy rövid kis részt ahol Maria Shriver elkezdett férjének segiteni ma a campagneban mondván hogy szivesen látják a demokratákat, ö is az, s mutatták, ahogy megcsokolta férjét. Jo ötlet volt, a sok mocsok után amit az elmult hetekben irtak férjéröl!

Egy orai hirek alatt jött 2 Dianne Feinstein reklám hogy szavazzunk a recall ellen (erre ennyit költenek?), ez alatt az idö alatt csak egy Schwarzenegger reklám volt ahol mondta a gyerekeknél nem fog iskolai költségeket szabdalni de a többi állami költekezést alaposan át fogja nézni és csökkenteni.

Külömben ma jött meg Shelley-töl a demokrata secretary of state-töl a szavazo ismertetö füzet. Ott a sok kormányzo kandidátus, aztán 22 oldalon keresztül leirva mit javasolnak. Férjem rögtön észre vette, hogy hiányzik Schwarzenegger leirása, én viszont azt is, hogy Bill Simon (aki közben kiugrott de Issa is ott van még a listán aki szintén korán visszalépett) is hiányzott ott és Tom McClintock is aki Schwarzenegger után a legtöbb republikánus szavazatot kapta. Ueberroth ott volt akit alig emlegetnek! Na mindegy, mi ugy is Arnoldra szavazunk és a 2 prop ellen! Az egyik egy no race (már most is dugdossák a számokat hány Latino él itt), a másik pedig hogy a beszedett adot arra költenék amire akarják! No way José!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 23:31   
http://www.rogerlsimon.com/
Wednesday, September 3, 2003
THE CALIFORNIA RECALL DEBATE or THE RETURN OF THE LIVING DEAD
People ask why I'm voting for Arnold. At least he's alive! If I wanted to vote for dead candidates, I'd vote for Roosevelt... or Thomas Jefferson!"

Nem néztem a vitát, csak ezt a fenti cikket olvastam. Bustamentéröl pedig azt olvastam, hogy eddig bezsebelt már két milliot az indiánoktol (dacára hogy regulálva van mennyit fogadhat el, de találtak egy lukat erre) igérve nekik a szent territoriumok megtartását is, ami jo káoszt okozhat ha nem épithetsz akárhol házat.

Olvastam az egyik Mecha lapon azt is, hogy nem fogja letagadni a kapcsolatot velük, hisz ök segitették eddig oda, ahova eljutott! Tünödtem azon is, hogy hogy passzol a kettö egy kalap alá? A Mecha nyilvánosan hirdeti hogy vissza akarják a területet Mexikonak amit elvesztettek a mult században a háboru alatt, viszont mint kormányzo helyettes Bustamente esküdött az amerikai konsituciora és ezt tette minden elözö kisebb politikai pozicioihoz is!
www.umich.edu/~mechaum/Natconst.html

Külömben könnyü találni, a Google keresövel mecha és aztlan szavakkal kijönnek a lapok.

Érdekes viszont a Mecha-Arafat kapcsolat is: http://littlegreenfootballs.com/weblog/?entry=8004_Arafat_and_MEChA

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 23:02   
2003-08-28 02:43, andi_usa:
Ahogy mondják: what goes around, comes around.
Arnold legalább nem tehet az apjáról.
Az én nagyondemokrata kaliforniai barátnőm is rá fog szavazni.
Hallottam a Fox hirekben, hogy Davis micsoda eszméletlen fizetésemelést adott a fegyőröknek és aláirta, hogy 5o évesen, legmagasabb évi jövedelmük 9o%ával nyugdijba mehessenek. Ehhez képest a fegyőrök szakszervezetének, amelyiknek ezt a szivességet tette, nincs 5 ezernél több tagja. Viszont nagyon segitették őt a választásokon.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 22:48   
2003-09-04 22:01, ManuAlex:
Governor=kormányzó

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 22:01   
Tegnap oten bemutatkozhattak miert akarnak Kaliforniaban helytartok lenni (ugy forditjak a "governor" szot, nem?). Erdekes volt hogy McClintock, politikushoz nem illo konyortelenseggel mondta meg a velemenyet. Ennek ellenere az emberek 35%-a ugy veli o csinalta legjobban a dolgat. Bustamante 22%-ot kapott. Arianna mind piszkalta Bustamantet, es ahogy tinedzserek mondanak, biztosan tetszik neki...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-28 02:43   
Eleget csépelték Schwarzeneggert az apja multja miatt, ma visszavágott a Fox News:

http://www.foxnews.com/story/0,2933,95871,00.html

"LOS ANGELES — Critics are wondering why Lt. Gov. Cruz Bustamante (search), who is running to be governor of California, hasn't renounced his association to a little-known Hispanic organization that they say is as racist as the Ku Klux Klan."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 03:21   
Ma visszalépett Bill Simon, republikánus kandidátus, aki a multkori választásban habár kevés százalékkal, de vesztett Davis ellen.

Remélem a többi is ezt teszi, inkább támogassák Arnoldot együtt, hogy minél több szavazatot kapjon!

Férjem rajzolt egy uj karikaturát:
http://ourworld.cs.com/Forumsmemoiren/caelection.jpg

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-23 09:07   
Arnold eddig nem sokat nyilatkozott kivéve az uj TV hirdetés ami rögtön emelte a statisztika pontjait.

Ma olvastam egy érdekes interviewt Pete Wilsonnal ami Arnoldrol szolt http://www.townhall.com/columnists/davidhorowitz/dh20030813.shtml

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 20:17   
2003-08-22 19:56, andi_usa:

Kiváncsi vagyok, Arnold távol akarja-e, tudja-e tartani W.-ékat a kampányától?
Davisnek se segit szerintem a nyilt Clintonozás.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 19:56   
Kedves Kaytee,

tudod a republikánus forumban kezdtem erösen irogatni s aközben jött egy ötletem hogy hol lehet még egy luk, egyszerre irtam erröl a Schwarzenegger teamnek és egy aktiv politikusnak akivel néha emailezek s töle tudtam meg hogy igazam volt.

21 éve szavazok és azalatt még szavazo segitö sem voltam, egyszer kérdeztek meg de akkor mással foglalkoztam és nem tudtam elfogadni. Viszont ahogy tegnap nézegettem a senatorok által elöterjesztett és sikeres uj propoziokat láttam hogy sikeres volt multban is az hogy emailekkel bombáztam majdnem az egyiket, mert tett érte! Nekem nem is irtak rola.

Szavazás elött viszont eddig sose vettem fel kapcsolatot egyikkel sem. De remélem, hogy segit nekik az ötletem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 18:55   
2003-08-22 09:10, andi_usa:

majd ha kormányzó lesz, meghálálja
Amikor szöv. kormányalkalmazott voltam, jópár olyan kolléga volt a kb. 2ezer között, aki választási kampányban segitett egy befutott politikusnak, aztán cserébe állást kért tőle. És kapott.
Andi, máris gondolkozhatsz egy új karrieren.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 09:10   
Egyenlöre automata választ kaptam:
==================================
Thank you for taking the time to contact me with your ideas, opinions,
and generous offers of assistance. The enthusiastic outpouring of
support for my candidacy has been fantastic!

With your help, we will soon return California's golden promise by
rebuilding our economy, reforming the political system, and providing
hope and opportunity for our children's futures.

Thank you again for your offer of assistance and advice. A member of my
campaign team will be in touch with you in the very near future.

Warmest regards,

Arnold
===========================
brag, brag, brag.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 22:57   
ManuAlex,

köszönöm hogy ilyen tisztán elmagyaráztad.

Igen, emlékszem arra, hogy Riordan helyett az utolso pillanatban Simon lett elöre tolva, Davis kampagna viszont ocsmányul támadta öt és ök nem voltak elkészülve arra, hogy rendesen védekezzenek, amellett ahogy helyesen irtad is, Simon egy ismeretlen volt, nem volt eléggé publikálva.

Most is vigan szalad mindenféle intrika Schwarzenegger ellen, az apja multja teregetve (senki se emliti hogy Schwarzenegger apja 1972-ben halt meg és Arnold már 1968-ba jött el az USA-ba).

Tudtommal eddig Arnold semmi konkrét politikai álláspontot nem mondott vagy publikált de találgatnak. Mire volt jo, hogy a republikánus McLintock vádolta Schwarzeneggert a napokban rádioban hogy háromszorosra akarja emelni a ház adot, és ö nem tenné ezt, válasszák öt?

Nem lenne jobb, ha ezuttal a republikánusok hamarabb elhatároznák, hogy a legerössebb mögé állnak és öt támogatják minde erejükkel? Tegnap Ronald Reagan fia, Michael Reagan magyarázta el ezeket a hibábat nagyon jol a Fox News TV adon. Érdekes többször láttam ott kommentálni de elöször emlitették ki volt az apja.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 22:15   
2003-08-14 00:54, andi_usa:
-
2003-08-14 00:00, kaytee:
Én ezt mondom. Hogy mások mit mondanak? Davisből elege lehet minden kaliforniainak.
-
Tegnap mi is hallottunk ujabb dolgokat: Kaliforniában egész USA területén a legdrágább a villany és ezeket a szerzödéseket Davis kötötte le.
--begyulladt amikor keves volt az aramszolgaltatas es jo dragan megvasarolta... kirohog a vilag ha tudjak hogy Enronnal van szerzodesunk..

Nekem a mai napig nem világos, miért lett Davis ujra megválasztva,
--az nagyon ugy volt hogy okos emberek voltak az oldalan... nagyon jol csinaltak az elejetol az egeszet... mikor meg a primary folyt, Davis kampanyt inditott Riordan ellen es segitett Simonnak bejutni, mert tudta hogy Riordan az erossebbik es Simont konnyebben megverheti kesobb.. Simon jol csinalta a dolgat, de nem tudom kik voltak mellette, a kampanya nagyon szerencsetlenul folyt... szerintem ha lettek volna olyan emberei mint Davisnek, tulerovel nyert volna..

Simon talán nem volt eléggé ismert? Most is azt mondják, többen választanák Schwarzeneggert mint Simont. --igen mert Arnold sokmindent csinalt, mig Simont nem ismerte senki... Prop 49 meg ilyenek allnak Arnold hata mogott, es ezert nem mondhatja senki hogy csak most dugja bele az orrat a politikaba mikor kell neki valami..

Most olvastam, hogy Davis Clintonhoz ment tanácsért! --szalad o fuhoz-fahoz, szerencsetlen.. azt akarta beadni a torvenyszeken hogy a neve legyen neki is a szavazason, hogy ha az emberek tobbsege arra szavaz hogy ot levaltsak, akkor a masodik szavazatukkal visszavalasszak...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-18 23:31   
Kaytee,

a mi esetünkben eszembe jutott pár amerikai ügyvéd vicc ami passzol. Tünödtem, hogy nem szavaztam tudtommal ujabban ügyvéd-politikusra, de utána fogok nézni a multban szavazottakra és kedvelteknek mik is voltak.

Davis hires lett arrol, hogy hazudik, emiatt kapta a recallt is a nyakába. Már a multkori ujraválasztása elött is Clintonhoz szaladt. Ha akarsz viszont hajmeresztö dolgokat olvasni (Hispanic lap) itt van egy http://www.aztlan.net/naziterminator.htm. Mikor emlitette tegnap egy Compuserve cikk hogy La Raza benyujtott egy kérelmet hogy halasszák el a választást mert nem lenne jelenleg elég spanyolul beszélö szavazási segitö (azt hittem szavazonak és amerikai állampolgárnak kell tudni angolul), néztem meg keresövel mi is az a La Raza.
http://www.aztlan.net/terminatormistake.htm
http://www.aztlan.net/manchurian.htm

Nálunk pár hete volt egy rövidebb délutáni, de nem lehet tudni, lehet hogy helyi kiesés volt, de nagyon emlékeztetett a Davis féle lekapcsolásra.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-18 22:20   
Andi, biztos ismered azt a viccet, hogy honnét tudni, hogy egy politikus hazudik? Mozog a szája...
Davis azért pofátlanabbnak hangzik az átlagnál, legalább beismerné, amit muszáj.
Nálunk tegnap volt 2 órányi áramkiesés. Gondoltam, már idegyürüzött a rolling blackout, de csak egy xformer ment ki.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-16 04:15   
Los Angeles Times sárt dobál Arnold Schwarzeneggerre apja multja miatt! Augusztus 14, 2003:

http://www.latimes.com/news/local/la-me-father14aug14015824,1,5038102.story

Ami viszont még jobban felháboritott, Davis beszéde volt MA, ahol azt mondta, 3 éve nincs rolling blackout itt Kaliforniában! Hogy valaki ilyen pimaszul hazudjon amikor a héten jött a villanyszámla, és azon is rajta van irásban a figyelmeztetés! Amelett nem régen volt is egy, férjem kereste a hibát a házban de nem találta és erre felhivta telefonon az Edisont ahol megtudta az igazságot. Mi sem kapunk figyelmeztetést elöre ha hirtelen elmegy az áram, de azt sem tudjuk meddig fog tartani! Viszont fel vagyunk szerelne, sok a gyertya, zseblámpa minden szobában és elemes kis állolámpáink is vannak, minden emeleten egy. Van laptopom is ami elemmel müködik.

Megnéztem a weben is, ha nincs már 3 éven amit Davis mondott ma, akkor miért van a website menu-n?
http://www.outagewatch.com/003_safety_first/003e_rotating_outages_info.shtml?id=rot_outage_button
Ami a villanyszámlánkon áll:IMPORTANT INFORMATION Currently, the Rotating Outage Group number shown on the upper portion of your bill is not subject to rotating outages. However, the ourage group number is subject to change at any time without notice due to electric system operating conditions.

E havi villanyszámla (juli 10-aug 7= 28 nap) $ 201.47 (1890 kWh) volt, a melegvizünk gáz boiler. Nincs central airconditioner csak két window unit, egy lent, egy fent.

RECALL governor GRAY DAVIS! Elegem van a villany terrorbol!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-14 10:38   
T-shirt eladás: http://www.arnold-2003.com/Default.htm

Más is észre veszi, hogy rosszul irták a nevét? Nem vennék egy t-shirtet amire Schwartzenegger-t irtak!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-14 09:51   
Legjobb szorakozásom most a Republican forum a CompuServe-n:

http://go.compuserve.com/Republicans

igy inkább neki eresztem az Ozwinemet leszedni a sok üzenetet, a Schwarzenegger threadböl, könnyebb offline olvasni és netán válaszolni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-14 00:54   
2003-08-14 00:00, kaytee:
Én ezt mondom. Hogy mások mit mondanak? Davisből elege lehet minden kaliforniainak.
-
Tegnap mi is hallottunk ujabb dolgokat: Kaliforniában egész USA területén a legdrágább a villany és ezeket a szerzödéseket Davis kötötte le. Neki köszönhetjük a lekapcsolásokat is. Davis csinálta a börtönörök uj szerzödéseit miszerint 50 éves korban nyugdijba mehetnek 90%-os fizetéssel, és habár csak GED kell (high school diploma helyett)mégis $ 100'000.-et kereshetnek évente, állitolag félt hogy ellene szavaznak a multkori választásnál, szoval igy "vette meg" a szavazokat, ilyen deal-ekkel.

Egy másik governor kandidat volt (CA state senator, a nevére nem emlékszem) aki emlegette tegnap este a Fox News-en (Greta van Susteren adásban) ezeket a dolgokat, többek között azt is hogy csak 30%-a pénznek jut el az iskolákhoz. Gondolom ahogy majd jönnek elö a rágalmakkal Davis ellen, az emberek jobban megértik miért volt az hogy a recall-t még demokraták is aláirták, kb. 30%. De ez stimmel-e ki tudja.

Nekem a mai napig nem világos, miért lett Davis ujra megválasztva, hisz a villanylekapcsolások már 2 1/2 éve voltak, arra jol emlékszem mert az anyámnak szánt laptophoz akartam egy external CD Rom drivet venni a Compusa-ban és mikor odakocsiztam, minden zárva volt az egész Mall! Sose felejtem el a kézzel irt táblákat "thanks gov. Davis we are closed!" Másnap repültem, igy mehetettem anélkül! Férjem küldte el aztán Global Mail-el Baselba.

Simon talán nem volt eléggé ismert? Most is azt mondják, többen választanák Schwarzeneggert mint Simont.

Most olvastam, hogy Davis Clintonhoz ment tanácsért! "Davis has been conferring with former President Clinton, who is advising the embattled governor on how to beat the recall. Davis told CNN that he's reached out to Clinton for help."

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-14 00:00   
2003-08-13 23:11, rigojanos:
-
2003-08-12 20:36, kaytee:
-
Tehat azt mondod, hogy Astalavista Davis?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-13 23:11   
2003-08-12 20:36, kaytee:
-
Tehat azt mondod, hogy Astalavista Davis?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-13 22:48   
Nehéz lesz lekörözni Arnoldot. Warren Buffet elvállalta, hogy pénzügyi főtanácsadója lesz a kampányban. Buffetnek roppant jó véleménye van a Schwraziról, és régóta, barátként ismeri.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-12 21:17   
Kaytee,

jo mondás! Én is drukkolok neki és szavazni fogunk rá, mert egy igen kitarto, szorgalmas egyéniség ahogy most kezdtem olvasni biográfiáiban. Szimpatikus ahogy régota aktiv a gyerek és nyomorék sport fejlesztésben, nem csak pénzt ad, de ott is van. Nem csak azzal törödött hogy szerezzen még több pénzt magának habár családja jol el van látva.

Talán nála soknak az lessz a szimpatikus hogy nem konzervativ republikánus hanem ahogy nevezték liberális is.

Nem voltam én se soha filmeiért oda, talán kettö tetszett eddig, Eraser volt az egyik a másik cimét meg kell nézni, azt hiszem abban volt a hires "hasta la vista baby" mondása. Humoros action movie.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-12 20:36   
Nagyon okos zsidó mondás szerint nem az a fontos, hogy ki volt az apád, hanem az, hogy ki lesz a gyereked.
Én kimondottan drukkolok Arnoldnak.
Pénzügyekben konzervativ, szociális dolgokban centrista, ha jól hallottam.
Különben is szeretem a self-made-man-eket.
Csak a filmjeit nem birom végignézni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó